Jdi na obsah Jdi na menu

Ústav pro informace ve vzdělávání - Národní pedagogická knihovna Komenského vyzvala všechny školy a knihovny ke spolupráci na 2. ročníku projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, který podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci rezortního projektu Podpora čtenářské gramotnosti.

Cílem projektu je rozvoj četby hned od prvních měsíců školní docházky dětí, vytvoření základů návyku pravidelného čtení a potřeby využívat pro získávání vědomostí .

I naše knihovna se do tohoto projektu zapojila. Před vánoci se prvňáčci seznámili s knihou Astrid Lingrenové - Vánoční příběhy. 3 dny v týdnu jsme z ní po obědě četli. V rámci vánoční výstavy v muzeu probíhal i Den pro dětskou knihu. S dětmi jsme tuto výstavu navštívili a povídali si o významu knih a čtení. Seznámili jsme se s různými organizacemi a projekty, které tuto činnost podporují a připoměli si výročí založení Albatrosu.

Další akce pro prvňáčky:

Výroba písmenek z nepečeného těsta.

Čtecí čtvrtky- čtení na pokračování( D.Krolupperová, A. Lingrenová)

Beseda se spisovatelkou Danielou Krolupperovou

Návštěva knihovny: Hledání literárních dvojic,- hledáme začínající písmenka jejich jmen, vzpomínáme na další dvojice, kreslíme nejoblíbenější

Lampionový průvod - pálení čarodějnic, stavění májky, soutěže