Jdi na obsah Jdi na menu

15.května 2010 v 15 hodin po páté otvíráme nové i stávající expozice pro veřejnost. Součástí vernisáže bude představení vystavujících sochařů- řezbářů Kryštofa Ewančeho a Jaroslava Rodka. Tito umělci už spolu vystavují poněkolikáté a v jejich dílech je jakési vzájemné souznění. Jsou jako pohádky s dobrým koncem, jsou tu pro lidi.                                             Jejich výstavu doplňují klipy z historie řezbářství a ukázky lidového řezbářství. Exponáty nám zapůjčil pan A. Kopp z Hor Matky Boží a pan K. Brynda ze Střelských Hoštic.

Od 1.května 2010 si můžete prohlédnout výstavu k výročí osvobození v květnu 1945. V den otevření této výstavy se konala beseda, respektive vyprávění zdejšího pamětníka pana Karla Bryndy a ředitele strakonického muzea pana Špeciána. Pan Petr Feistmantl pro tuto výstavu zapůjčil původní vyhlášky a plakáty z doby 2. světové války.

30. května 2009 ve 13 hodin zahájilo vernisáží Muzeum řeky Otavy a voroplavby svou                 4. sezonu. O kulturní část vernisáže se výborně postarali žáci základní školy ve Střelských Hošticích. Mezi předvedenými písněmi zazněla i jejich vlastní, kterou složili s panem ředitelem v hodinách hudební výchovy.                                                                                                    Muzeum se letos dočkalo přidělení grantu z Evropské unie na rekonstrukci dalších místností. V jedné z nich, která navazuje na stávající výstavní prostory, připravila Eva Janochová  expozici Karpatského ženijního útvaru jako připomínku části historie našeho zámku. Vojáci zde našli útočiště od roku 1949 do roku 1991. V galerii vystavuje své fotografie Jan Kavale - známý fotograf, který vydal i své vlastní publikace převážně o Šumavě. Tato výstava nese název ŠUMAVA ROZKVETLÁ. Fotografie doplňují kresby, linority, plastiky a keramika žáků ZUŠ ze Strakonic, kteří se inspirovali v Botanické zahradě v Praze a jejich soubor děl nazvali FATAMORGANA.                                                                                                                                     Loňské mlynářství v rohu galerie letos vystřídala další- neméně zajímavá řemesla: ševcovství a kovářství.

Stále zůstává stěžejní expozice vorařství.

21. listopadu 2009 bude v galerii zahájena výstava fotografky Ivany Řandové a výtvarných prací dětí ze soutěže " ...andělé a lidé....". Současně proběhne Den pro dětskou knihu. Tentokrát bych chtěla upozornit na 60. leté výročí Albatrosu a některé organizace  a projekty podporující dětskou literaturu. Také zde představí svá literární díla spisovatelka Stanislava Nopová.

Náhledy fotografií ze složky otevření muzea,pochod